A Ganz Vagongyár sallerező üzeme nagy jelentőségű ünnep színhelye. A gyár párttagjai számára itt osztja ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke az első új tagkönyveket. Az első sorokban foglalnak helyet a Wass Albert Brigád tagjai.
"Pártunk a legutóbbi kongresszusa óta embert próbáló időkön ment keresztül. 2009 vége és 2010 eleje idegtépő várakozással és készülődéssel telt, ahogy teltek a napok, egyre inkább világossá vált, hogy át kell, hogy vegyük Magyarország kormányzását; tehetetlenül kellett nézni, hogy az utolsó pillanatig hogyan tobzódtak a szocialisták az ország kormányzása helyett. Ez a munka nemcsak párttagságunkat aktivizálta, nem csak pártunk ideológiai színvonalát emelte, hanem magára vonta a pártunkon kívül álló dolgozó milliók figyelmét és érdeklődését is."
Kövér elvtárs szavait hosszan tartó, ütemes taps fogadta a gyár öntudatos dolgozói részéről.
Az elsők között, büszkén veszi át ötös számú tagkönyvét Bayer Zsolt, a Wass Albert Brigád vezetője. Az új tagkönyvek kifejezésre juttatják a magyar nép vezetőinek, a magyar dolgozók marxista-leninista pártjának megnövekedett súlyát és tisztaságát.
A Millenáris Parkban gyűltek össze Budapest dolgozói, hogy tiltakozásukat fejezzék ki az ellen a rágalomhadjárat ellen, amelyet a külföldi imperialista média és az Európai Parlament izgága kötekedői indítottak Magyarország ellen. A nagygyűlés szónoka Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője volt.
"A per, a bírói tárgyalás Szilvássy ellen megtörtént, lefolyt. Annak rendje-módja szerint, a perrendtartás szigorú szem előtt tartásával. Teljes nyilvánosság előtt. A pert a Hírtelevízió közvetítette. Több mint két tucat külföldi újságíró volt jelen a tárgyaláson. Nem áll jól a Német Szövetségi Köztársaság kancellárjának, nem áll jól akasztott ember házában ha kötélről beszél. Egy kancellár, aki bohóctréfát űz a nemzeti együttműködés rendszeréból, ne kérje a nemzeti ügyek kormányától számon, attól a kormánytól, amelyik a szavát és ígéreteit mindig megtartotta, hogy nem a nemzet kétharmados felhatalmazásával ül a helyén."
Szijjártó elvtárs szavait lelkes taps fogadta a nagygyűlés felháborodott résztvevői részéről.
"Mi egyformán mérünk, egyforma mértékkel. Jogállamban mindenki egyenlő. A nagy bűnösöknek és a kis bűnösöknek, sőt súlyosabb mértékkel mérünk az nagy bűnösök felé. Tisztelt hölgyeim és uraim, ezután is megígérhetem azoknak, akiknek nem tetszik, hogy egy szocialista minisztert polgári bíróság elé állítottunk, hogy a magyar demokrácia ezután is alkalmazni fogja azt az elvet, hogy bárki megsérti a köztársaság törvényeit, legyen az cigányember vagy szocialista miniszter, egyformán fog lakolni."
A nagygyűlés résztvevői ütemes tapssal és "Éljen Szijjártó!" kiáltásokkal fejezték ki egyöntetű hálájukat és elkötelezettségüket pártunk és kormányunk az elmúlt nyolc év gaztetteinek elszámoltatását célzó erőfeszítéseinek elismeréseképpen.
Ez a zenekar kifejezetten a Volt miatt jött létre. Rajtuk kívül még százötvenen jöttek huszonöt uniós országból. Azon kívül, hogy jól érezzék magukat, az is cél volt, hogy legalább egy keveset megtudjanak a magyar elnökségről.
"Strasbourgban mindenki tudta, hogy a magyar elnökség sikert sikerre halmozott, ebben nem is volt vita a politikai oldalak között" - mondta el Szijjártó Péter elvtárs, a miniszterelnök szóvivője a kíváncsi fiatalok gyűrűjében. "Azért is változott az év eleje óta a hangulat az EP-ben, mert akik januárban azt hitték, hogy büntetlenül lehet szórakozni Magyarországgal, azok most kétszer meggondolták, hogy eljöjjenek-e és még többször meggondolták, hogy felszólaljanak-e".
"A mi célunk az az, hogy ne csak Magyarországot ismerjék meg ezek a fiatalok, hanem hogy megmutassuk, hogy az Európai Unió erősebb lett a magyar elnökség alatt" - mondta el Orbán Ráhel pajtás, az egyik fiatal szervező. "Erős gyomorszájra mért ütéseket kapott Európa, de mégis erősebb. Az eurózóna válsága, a japán földrengés és az arab tavasz mellett is erősebb, mint fél éve volt, de a választópolgárok mégsem ezt tapasztalják" - üzente hazánknak ez az ifjú reménysége Európa csüggedő polgárainak.
A rendezvény záróakkordjaként Szájer Fanni pajtás a Ganz Vagongyár világhírű sallereit osztotta ki az Európai Parlament szélsőbaloldali, zöld és liberális képviselői között.