Elkezdjük. November harmadikán választják meg az Egyesült Államok elnökét.
Ha ma lenne az elnökválasztás nagy valószínűséggel Joe Biden nyerné, de nem ma lesz az elnökválasztás.
A legfrissebb pollokban csak a republikánusok felé hajló Rasmussen mérte öt százalékon belül Trumpot, a You Gov 10 százalék körüli különbséget mér. Átlagban 7.7 százalék a különbség a közvéleménykutatóknál. Azokban az államokban ahol ez a meccs eldőlhet Biden vezet. Trump elutasítottsága meglehetősen nagy (átlagosan 55 százalék körül van Nate Silverék szerint, itt is a Rasmussen az outlier.)
Számomra a legmegdöbbentőbb az, hogy Texasban is Biden vezet. Az szinte kizárt, hogy Texas elektorait nem Trump fogja elhozni, ott utoljára 1976-ban nyert demokrata elnökjelölt.
Biden alelnökjelöltje Kamala Harris hiperbiztonságos jelölt, félig fekete, félig indiai (apukája a Stanford Egyetem emeritus professzora, ő maga kaliforniai főállamügyész volt), és itt most nem lesz "basket of deplorables", nem akarnak felesleges konfliktust gerjeszteni a demokraták. Bidennek bölcsen hallgatnia kell mindenről, amiről egyáltalán lehetséges hallgatnia.
Közvetlenül a járvány kitörése előtt Trump helyzete még elég jó volt, 41 százalékos elutasítottságot mértek nála, amivel simán lehet nyerni a választást. A mostani 54.7 százalék nem néz ki túl jól.
Én leginkább az 538-at fogom nézni, és azt hiszem, a választás estéjén fogalmam sem lesz arról, hogy ki lesz a győztes. A fogadóirodáknál nem olyan rettenetesen nagy Biden előnye.
Ha történik valami különös (és az lenne a különös, ha az elkövetkező két hónapban semmi különös nem történne), majd írok külön posztot, de ezt szánom a Nagy Választási Posztnak.