Reggeli hírek: rossz híreket közölt a WHO a kínai vakcináról, nem ad megfelelő védettséget, blamázs, stb.
Az egymást másoló újságírók közül egy sem nézte meg a hír forrását.
Valójában az derült ki, hogy a kínai hatásvizsgálatokban nagyon kevés 60 feletti beoltott volt. A 209 Sinopharmmal illetve a 206 placebóval oltott személy között valóban nem volt különbség a súlyos megbetegedések számában. Ezért azt írták, hogy csak nagyon alacsony konfidenciával állíthatják azt, hogy a Sinopharm megakadályozza a súlyos betegség kialakulását 60 éven felüliek esetében. És ez rendben is van, magas konfidenciával nem állíthatják, ez a protokol.
Ezt az információt azonban csak úgy adhatjuk közre, hogy leírjuk a súlyos megbetegedések számát. Ez a szám pedig mindkét csoportban nulla. Ez azt jelenti, hogy a kínai hatásvizsgálat erre vonatkozó része értéktelen, nem a vakcina, hanem egy darab konkrét hatásvizsgálat, miközben rengeteg embert oltottak már be a világban a vakcinával. Mit tudom én, hogy mi az igazság, az egyetlen amit tudok, hogy ez a WHO report semmi újat nem állított, kínaiak megmondták korábban, hogy nagyon kevés hatvan feletti tesztalanyuk volt.
Amikor Angliában engem beoltottak, az orvos azt mondta, hogy ő nem adná be a kínai vakcinát. Ez így félelmetesen hangzik, de a jelentése csak annyi, hogy az adott helyzetben nem mondana le azokról az egészségügyi sztenderdekről, amelyeket addig használt. Nagy mennyiségben állt rendelkezésre más vakcina és már visszaszorulóban volt a járvány. A szükség viszont néha törvényt bont. Hogy mikor... azt nem én fogom eldönteni. A lényeg az, hogy az orvos közlésének minimális volt az információtartalma, ahogy a WHO jelentése idézett részének is. Miért írok erről posztot? Mert nem akarom, hogy a kedves Olvasó teljesen feleslegesen idegeskedjen saját maga vagy a szülei miatt.
(itt lehet kommentelni)