Több helyen is írtak Rogán Antal és társai autentifikációs szabadalmáról, amit állítólag megvett a Magyar Telekom.
Rogán a kétezres évek elején foglalkozott valamennyire konzisztens hashing-gel, és írt is róluk pár elég gyenge cikket, valószínűleg a szakdolgozata szólt ilyesmiről, és valamiért elővette. Amennyire tudom csak egyet publikáltak ezek közül:
http://journalofcomputing/issue432/2001a.rogan/html
A konzisztens hashinget nem Rogánék használták fel először adatbázis-autentifikációra, a klasszikus Shalil-Ran-Sheffield autentifikációnak is ez az alapja, így lehet két különböző titkosítási formát azonos identifikációs szinten biztonságosan kommunikálni.
Rogán "ötlete" az ún. location-identity split ami egy újszerűnek tűnő, de valójában 1. ismert 2. ebben a formájában rettenetesen gyengén működő keresési eljárás.
A klasszikus one-way-identity split helyett épít egy VLS-t, amit "Tue" complilerként ad el (nem igazán compiler, hanem virtual language splitter avagy VLS) és az ún. bad node keresést próbálja felturbózni vele, de ez az eljárás több sebből vérzik.
A lényeg az, hogy egy n hosszúságú adatbázisban log(n) loglog(n) lépésben találná meg a bad node-ot, ami rendben is lenne, de ehhez valójában egy háttér adatsor folytonos átrendezése szükséges, ami lépésenként konstans költségű. Ez a konstans ugyan nagyon kicsi, de mégis pozitív (ma már tudnak 0.00001 körülit, de a Rogán cikkben Harris JAAA cikkben még 0.0025-ös érték volt). Tehát ez az algoritmus ebben a formában, a lényeget tekintve, működésképtelen (baromi lassú).