Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyért felelős államtitkára kifejtette, hogy az időjárás-előrejelzés monopólium. Nagyon szűk ugyanis az a kör, ami az időjárási adatokat pontosan mérni, értékelni, elemezni tudja, prognosztizálni tud belőle. Hatalmas műszaki felszerelés, számítógépes kapacitás, műholdas rendszerek szükségesek mindehhez, a pontos információ óriási érték — hangsúlyozta. Az új törvény kimondja, hogy a meteorológiai adatok begyűjtése állami szerep, amit az állam finanszíroz, és nem támogatja, hogy magánmeteorológiai társaságok elemzéseket adjanak. Azokat a visszás helyzeteket is igyekszik kiküszöbölni a törvény, hogy a megszerzett adatok alapján a másod-, harmad-, sokadik közlés az elemzéseket eladhassa és magánhasznot termelhessen belőle.
Szép felütés — mondhatjuk mi, akik kedveljük a zenét vagy a boxot.
Mármint hogy mi, akik tudjuk, hogy a kormány intézkedései nem ötletszerűen, "pillanatnyilag jó ötletnek látszott" alapon, kvázi spontán születnek, hanem tervszerűen, egy-egy, a társadalom, mi több, a magyarság egészét jobbítani kívánó és a többi, hasonló célú tervezettel összehangolt folyamat részeként. Amint ezt mexoktuk és egyre inkább el is várjuk, az indoklás tiszta és áttekinthető — mármint ha eltekintünk Illés Zolika fogalmazásának egyéni bájától... ööö, szóval bajától. No de hát ő külföldön végzett, számára a magyar nyelv (meg még annyi minden) azóta is túl nagy kihívás.
Vigyázó szemünket vessük hát előre, és próbáljuk kikövetkeztetni, hova juthatunk el a következő egy évben, mondjuk, a következő kampány elejére! Az én tippem:
Matolcsy György nemzetgarázdasági miniszter... kifejtette, hogy a gazdaság-előrejelzés monopólium. Nagyon kevesen tudják ugyanis a gazdasági adatokat pontosan mérni, értékelni, elemezni, azokból a kormány, tehát a magyarság értékrendje szerint prognosztizálni. Mindehhez ugyanis nem elég a műszaki felszerelés, a számítógépes kapacitás és a nemzetközi pénzügyi rendszer ismerete, de a kormány szándékaival is tisztában kell lenni. Márpedig a kormány tudja, hogy a pontos információ óriási érték, ezért azt nem osztja meg senkivel — hangsúlyozta. Éppen ezért az új törvény kimondja, hogy a gazdasági adatok begyűjtése állami szerep, amit az állam finanszíroz, és határozottan megtiltja, hogy magántársaságok ilyen típusú elemzéseket közöljenek. A "társaság" e törvény értelmében nem csak a vállalkozásként működő, nemzetellenes értékrendjüket a "hivatásosság" olcsó trükkje mögé rejtő elemző intézeteket jelenti, hanem az "amatőr" értékelőket és firkászokat, eképpen az úgynevezett asztaltársaságokat is. A jogállam igyekszik kiküszöbölni azokat a visszás helyzeteket, amelyekben a megszerzett adatok alapján másod-, harmad-, és sokadrendű értékelések láthatnak napvilágot, és különös eréllyel sújt le az ilyesmivel próbálkozó, ellenzéki szerepben tetszelgő "politikusokra", valamint az olyan, a névtelenség álarca mögé bújó, öncélú felforgatókra, mint például az úgynevezett "vincentek".
2015-ben aztán maga Orbán Viktor miniszterelnök (pardon, az Országgyűlés addigra ezt a szót közfelkiáltással neve részévé nyilvánítja, tehát Orbán Viktor Miniszterelnök) jelentheti be záró intézkedésként, hogy a közhasznú adatszolgáltatás jutalmazásáról szóló új törvény értelmében javadalmazni kívánják mindazokat, akik a környezetükben észlelt jogsértésekről felelős állampolgárhoz méltó módon tájékoztatják a hatóságot. Így hát azok, akik azt észlelik, hogy ismerőseik a gazdaságról, netán az időjárásról sutyorognak, ne habozzanak, és teljesítsék állampolgári kötelességüket!
Védjük meg együtt a demokráciát! Hajrá, Magyarország! Hajrá, magyarok!