Ketyeg a kéthetes ultimátum, amit a Fidesz kapott a médiatörvény megvédésére. Az eddig bevetett lózungok és az oly' kedvelt összeesküvéselméletek után most már érdemben is válaszolni kell a kényelmetlen kérdésekre.
Egy hónapnyi bagatellizálás, majd kapkodás, hazudozás és az ebből születő vádaskodás, arrogancia után muszáj lesz tényekkel és érvekkel leülni az asztalhoz, hogy megvédjék a védhetetlent. Hogy végül módosítani fogják-e a törvényt, vagy éppen ellenkezőleg, eszük ágában se lesz, azt a hetente egymásnak ellentmondó nyilatkozatokból most még nehéz kihámozni.
Szavaikon, rigmusaikon még most is látszik a döbbenet, hogy ezt meg kell indokolni valakinek. Pedig maguknak ásták ezt a gödröt, amiből megpróbálnak kimászni. A nyilvánosságot megkerülve, sunyi módon, titokban készítették el a törvényt, visszaélve és kijátszva a vonatkozó jogszabályokat. Itthon nem egyeztettek senkivel és semmivel. Diktátumként került a parlament elé, ahol a kormányoldal kénye-kedve szerint módosítgathatta még az utolsó pillanatban is (106 db zárószavazás előtti indítvány arcátlansága!).
Amit nem akartak egyeztetni a NER cinikus rezsimjében, azt most a nemzetközi nyilvánosság előtt kell megvédeni és összhangba hozni az európai értékrenddel.
Martonyi, Navracsics, Schöpflin és Orbán rohangálnak Brüsszelbe, magyaráznak, nyugtatnak, indokolnak, fenyegetnek és ígérgetnek felváltva.
Nektek nem hiányzik valaki ebből a listából? Csak éppen azok, akik — elvileg — ezt a törvényt megalkották.
Ma már fel sem merül, hogy akárcsak megszólaljon az a három képviselő, akik a médiatörvény tervezetét benyújtották.
2010. november 22-én három darab képviselő nyújtotta be a törvény tervezetét. Ez az a hírhedt, T/1747-es önálló indítvány.
Rogán Antal | Cser-Palkovics | Menczer Erzsébet |
Hivatalosan — nem tudom, van-e még, aki ezt elhiszi — az Ő elméjük szüleménye ez a törvény. A kétharmados többség "csak" elfogadta, a nemzeti együttműködés kormánya pedig sajátjaként megvédi azt.
December óta mindhárman hallgatnak. Sem a sajtóban, sem a parlamentben, sem az EU-ban senki meg nem kérdezi őket, nem szólalnak meg, nem fejtik ki érveiket, elméleteiket, meglátásukat és azokat az eszméket, amelyek vezették tollukat, amikor megalkották ún. "önálló indítványukat".
Persze szónoki a kérdés, hiszen ennek a gyalázatnak már a születése is nyilvánvaló hazugság volt.
Rogán Antal egyébként éllovasa az egyéni kezdeményezéseknek. A fülkeforradalom kétharmados parlamenti többsége ugyan minden kormányzati vagy kormánypárti indítványt megszavaz, ám a kabinet mégsem gyakran adta nevét a törvényjavaslatokhoz. Eddig szinte minden, nagy port kavaró indítványt a kormánypártok képviselői nyújtottak be a Háznak.
Ebben a ciklusban eddig 38 új — önállóan tárgyalt — törvényt, továbbá 107 törvénymódosítást fogadott el az Országgyűlés, ezek közül 18 nemzetközi jellegű jogszabály volt. A fideszes Kósa Lajos és Rogán Antal vezeti a legtöbb elfogadott egyéni képviselői indítványt benyújtó honatyák listáját. Kósa 17, Rogán 16 elfogadott javaslatot mondhat magáénak, ebből négynek mindketten előterjesztői voltak.
Mivégre ez a színjáték?
A jogalkotásról szóló törvény 18. § (1) bekezdése kimondja:
„A jogszabály megalkotása előtt ... elemezni kell a szabályozni kívánt társadalmi-gazdasági viszonyokat, az állampolgári jogok és kötelességek érvényesülését, az érdek összeütközések feloldásának a lehetőségét, meg kell vizsgálni a szabályozás várható hatását és a végrehajtás feltételeit. Erről a jogalkotót tájékoztatni kell.”
Majd a 20 §:
„A jogalkalmazó szerveket, a társadalmi szervezeteket és az érdekképviseleti szerveket be kell vonni az olyan jogszabályok tervezetének elkészítésébe, amelyek az általuk képviselt és védett érdekeket, illetőleg társadalmi viszonyokat érintik.”
Csakhogy az egyéni javaslatok sajátossága, hogy alkalmazásukkal a Nemzeti Együttműködés Kormánya kikerüli a társadalmi, érdekvédelmi egyeztetést. Érdemi párbeszéd és tárgyalás nélkül fogadható így el minden olyan jogszabály és törvénymódosítás, amelyek az érintett szakma, az ellenzék, a külföldi és hazai jogvédő szervezetek, de még Brüsszel szerint is nagyban csökkentetik hazánkban a jogbiztonságot.
Amit ők tettek, amihez a nevüket adták, az a parlamentarizmus kijátszása, visszaélés a joggal.
A médiatörvény három szellemi szülő mostohaatyja/anyja azóta hallgat. Nem szólnak, nem látnak, nem hallanak, mint az a bizonyos három majom ott a képen.
Posztzártakor érkezett:
Kiszivárgott a médiaügyi biztos levele