Prof. Dr. Botos Katalin az Antall-kormány tárca nélküli minisztere írt egy cikket a Magyar Nemzetbe a "Szakmaiság bolsevista trükk?" címmel.
Idézem: "A „puha” tudományok egy igen jelentős részénél is küzdünk a „szakmailag helyes” megítélésével. Ideológiamentes tudomány gyakorlatilag nincs. Ami az én meggyőződésem szerint szakmailag helyes, azt egy másik ideológia mentén érvelők egyszerűen szakmaiatlannak fogják minősíteni. Nem érvelnek ellene: csak minősítik. Megbélyegzik. Vagy egyszerűen úgy tesznek, mintha el se hangzott volna."
Nyilván nem bírtam ki és megnéztem az mtmt.hu-n Prof.Dr. Botos Katalin publikációs listáját. Ez van, rájár a kezem, automatizmus. Azt írják, hogy öt külföldi publikációja van. Ebből kettő jelent meg a rendszerváltás után. Mindkettő ugyanabban a folyóiratban.
Botos Katalin,
Burdensome Legacy. Political and Economic Changes Through the Glasses of a Financial Policy Maker
PUBLIC FINANCE QUARTERLY (UNITED STATES) 60 : 3 pp. 392-403. , 12 p. (2015)
Folyóiratcikk/Szakcikk (Folyóiratcikk)/Tudományos[3291687] [Jóváhagyott]
.....
Botos Katalin,
Effects of income inequalities: Society and Economy: Anomalies of the "Flagship"
PUBLIC FINANCE QUARTERLY (UNITED STATES) 60 : 3 pp. 384-395. , 12 p. (2015)
Folyóiratcikk/Szakcikk (Folyóiratcikk)/Tudományos[3291673] [Jóváhagyott]
(elírták a helyet, nem lógnak egymásba a cikkek)
..............................
Valóban
létezett egy Public Finance Quarterly című amerikai lap, amelyet ma már
Public Finance Review-nak neveznek. Ebben a lapban azonban nem jelent meg Botos Katalinnak cikke. Van azonban egy folyóirat, a Pénzügyi Szemle, amelynek az Állami Számvevőszék a kiadója, és Botos Katalin a lap egyik szerkesztője. Ennek a lapnak az angol kiadását, amelyet továbbra is az Állami Számvevőszék ad ki és továbbra is Botos Katalin az egyik szerkesztője, szintén Public Finance Quarterly-nek nevezik. Botos Katalin fenti két cikke az
utóbbi lapban jelent meg. Úgy jöttem erre rá, hogy MINDIG EZ VAN BAZMEG, EZEK NEM TUDNAK TÉVEDNI. Elnézést, elragadtattam magam.