"It ain't over till it's over"- mondta Yogi Berra a híres amerikai filozófus. Amúgy ő mondta azt is, hogy "it is déjà vu, all over again", ami szintén a tárgyhoz tartozik. Talán egy harmadik Berra-maxima is idekívánkozik, és itt dr. Bodolai Lászlóra nézek csillogó szemekkel, "I really didn't say everything I said".
Amikor a jogállamiság tombolása, a demokratikus értékek tűzijátéka, a futballokos és futballbecsületes magyar lélek kiteljesedése mintegy szimultán jelentkezik azzal, hogy nemcsak a jognak, de a Nobunak az asztalánál is mindenki helyet foglalhat, az ember örömmel nézi, hogy Szombathy Pál ismét feladatot kap a magyar médiában. Ő nem gazember, legalábbis nem akkora gazember, mint akikhez szoktunk, ő csak megteszi azt, amire szépen kérik. Mindazonáltal.
Az obligát mindazonáltal keretében hadd emlékeztessem az Olvasót arra, hogy Berra gondolatait Sören Kierkegaard eképpen fejlesztette tovább, "When it's over, it's really fuckin' over". Ha egyszer úgy alakul, hogy hát, akkor bizony hmm. És ezt Bodolai és Szombathy, és talán-talán Orbán urak is tudják, Megadja és Békés urak meg nem, mert nem olvasnak elég Yogi Berrát.
Egy másik nagy amerikai filozófus, Donald John Trump, éppen tíz százalék körül lemaradásban van a babaarcú Joe Bidennel szemben, aki, ha nem nagyon szólal meg, és nem Alexandria Ocasio-Cortezt választja alelnökjelöltnek, sőt, az sem derül ki, hogy bármi másra próbálta volna a közeli vagy távolabbi múltban kiválasztani Ms. Cortez-t vagy bármely más női hölgyet, akár meg is nyerheti a novemberi elnökválasztást .
Ebben az esetben a politika populárisabb megközelítése Európában veszthet egy kicsit a fényéből, és azok a kiváló lapok Orbán doktor kezében már nem fogják implikálni azt a piros húsz-száz ulti terített durchmarsot, amit implikálni szoktak.
Orbán, aki ötvenhét éves korára végre elérte Puskás Öcsit hasban, kinyírhatja az Indexet, ahogy egyébként bármi mást is, de nem biztos, hogy jól jár vele. Van egy tendencia a magyar lósportban, miszerint Orbán a gyeplő igazítása után, valamennyi szaladgálást azért engedélyez, talán azért, mert azt is túl sokan nézik, amit csinál, nem csak azt, amit mond.
Szóval, amíg nincs vége, addig nincs vége. Persze, ha vége van, akkor vége van.