Mint azt nyilván sokan olvasták, Barabási Albert-László, Lovász László és Jarik Nesetril megnyerték az egyik ERC Synergy Grant-et. Itt látható az összes nyertes, kizárólag ebben a pályázatban van reprezentálva Európa keleti része. Matematikai jellegű projekt még sohasem nyert Synergy-t.
A projekt nagy gráfokról és hálózatokról szól. A hálózatokról nem tudok semmit, de az elmúlt tizenpár évben a "nagy gráfok limesze és vonzáskörzete" topikkal foglalkoztam, mekkora karácsony ez, uramisten. Már korábban is több a témát érintő ERC grant-et nyert el Magyarország, és nemrég egy brit ERC grant is nyert, amely pályázatban érdekelve vagyok. Ez az egész terület nincs húszéves és minden az orrom előtt történt.
Készítettek Lovásszal egy interjút, abból elég sok mindent megtudhat az, akit ez érdekel. Ha valaki nagyon elszánt, megkeresheti Lovász Large networks and graph limits című könyvét a neten.
Igen tudom, a címben van egy név, és még nem írtam róla. Ahogy G.Fodor Gábor vagy Lánczi András elér valamilyen intellektuális jellegű eredményt a kicsi életében, amelyik úgy a boka magasságáig elér pl. annak a CEU-tézisnek, aminek múlt hétfőn az opponense voltam gráflimesz témakörben, azonnal írok valamit a Gazdáról ebben a posztban, de addig ugye minek.
Én is tönkre tudnám vágni a CEU-t, ha egy utolsó hazaáruló lennék, ahhoz azért nem kell olyan sok előtanulmány. Szerintem ha lenne kétharmadom, plusz gonosz és ostoba lennék, az MTA intézeti rendszerét is fel tudnám számolni. Nem nagyon bonyolult. Kell egy példány az alaptörvényből meg egy ceruza. Erről írjak posztot? Miért nem rögtön arról, hogy valaki képes befűzni a cipőjét.
Tudta a kedves Olvasó, hogy a Kazhdan csoportok cost-ja egy? Mostmár tudja. Az releváns fejlemény. Az, hogy a Gazda majmai miket hordanak össze a magyar tudományról vagy a CEU-ról , az csak Fél-Ázsia kellemetlen mindennapjairól árul el valamit, de arról már úgyis szinte mindent tudunk.