Nagyon jól emlékszem arra a bizonyos napra, amikor a magyar labdarúgó-válogatott utoljára játszott nagy nemzetközi tornán egy Irapuato nevű mexikói városban. Amikor David Alaba fél perccel a kezdés után rálőtte a labdát a magyar kapura és Király Gábor csak nézte, akkor nagyon közel voltunk Mexikóhoz. Ez a lövés azonban a kapufát találta el, a magyar csapat összeszedte magát, Szalai több mint negyven (!) góltalan meccs után lőtt egy nagyon szép gólt, és igen, Slaven Bilic az ITV-n (a meccsek egy részét a BBC közvetíti, ott Gary Lineker, Alan Shearer és Thiery Henry ülnek a stúdióban, az ITV-ben Bilic, Lothar Matthaus és Louis Saha voltak a kommentátorok) Suarezt és Messit emlegette. A brit sajtó is dicséri a magyarok játékát.
Mindazonáltal, 2004-ben egy nem túl jó görög csapat a nyitómérkőzésen a házigazda Portugáliát verte meg 2:1-re. Az a görög csapat egynullák sorával megnyerte azt az Európa-bajnokságot. Márpedig Karagounis, Basinas, Charisteas és Vryzas nem voltak jobbak Dzsuzsákéknál.
Teljesen természetes, hogy évtizedek sikertelensége után, a nem túl erős, de azért a selejtezőkben nagyon jól szereplő osztrák válogatott legyőzése eufóriát vált ki. Az, hogy a magyar miniszterelnök, a lelkészével, kedvenc oligarchájával és Rogán Cilike férjével egymást vállát lapogatják a bordeaux-i stadionban, az már nem néz ki olyan jól, az pedig hogy házi hiénája Bayerpubi virtuális nyilas karszalagban őrjöng egy ilyen meccs után, az már akár aggasztónak is nevezhető.
Magyarország továbbra is egy elég sikertelen ország az osztrák per capita GDP töredékével, kivándorlással, szegénységgel, lerobbantsággal, kilátástalansággal. És a futballon túli világban már nem úgy megy, hogy Kleinheisler ad egy jó passzt és vége. Azaz tulajdonképpen az is úgy "megy", csak nagyon sok kleinheislernek kell nagyon sok jó passzt adni, a kleinheislerek pedig nem nőnek mint a dudva (érdekes módon a konkrét Kleinheisler esetében ezt a magyar politikai vezetés képes felismerni). A magyar elit olyan teljesítményhiányt produkált, amihez képest Szalai negyven meccse csak apró kisiklás. És ők sohasem fognak gólt lőni, mert ahhoz először a cipőcskét kellene megtanulni befűzni.
P.S 1962-ben az osztrák kormány bevezette az oktatási reformot, az osztrák labdarúgó-válogatottat pedig visszavonták a világbajnoki selejtezőkből (ahol a spanyolokkal és a walesiekkel lettek volna egy csoportban).