1997-ben Tony Blair Nagy-Britannia miniszterelnöke lett, a blair-i Harmadik Út ideológusát, Anthony Giddens-t, pedig a London School of Economics igazgatójának választották.
A London School Economics-ot a Fabian Society-hez tartozó Webb házaspár és maga George Bernard Shaw alapította a tizenkilencedik század végén, elég sokáig gyakorlatilag a Munkáspárt think-tank-jeként működött. Ma a világ legjobb egyetemeinek egyike, Anthony Giddens pedig a világ egyik leghíresebb és legidézettebb szociológusa.
2016-ban a Budapest Corvinus Egyetem rektora Lánczi András lesz, Orbán Viktor centrális erőterének ideológusa, akinek tudományos tevékenysége egyszerűen értékelhetetlen, lényegében véve nem is létezik. Lánczi András egy abszolút középszerű figura, aki a hatalomnak köszönheti karrierjét. Rektori pályázatában teljesen világosan fogalmaz: a Budapest Corvinus Egyetemnek a mindenkori magyar kormányzatot kell támogatnia és csak jelentős külső kapcsolatrendszerrel rendelkező rektor vezetheti.
Lánczi rektorságának nincs alternatívája (a szó legszorosabb értelmében nincs, nem is pályázott más), és az egyetem nem tehet mást, minthogy Orbán jelöltjét támogatja, ellenkező esetben, vélhetően, megsemmisül.
A Corvinus még mindig komolyabb egyetem, mint a rezsim Bukovics tűzoltó-teológus tábornokról elhíresült reprezentatív izéje, krízishelyzetben van, nincs semmiféle választása. Lánczi rektor lesz, Matolcsy még komolyabb pozíciókat szerez a BCE-n, de nagyon valószínű, hogy az egyetem megmenekül. Valahogy élni kell - ahogy a Magyar Királyság, a Magyar Népköztársaság, a Magyar Köztársaság és a Magyar Magyarország nemzeti mottója is megénekli, időnként talán kompromisszumokat kell kötnünk, Adolf Hitlerrel, Leonyid Iljics Brezsnyevvel vagy magával Bayer Zsolttal, magasabb érdekből, mert valahogy élni kell, bár lehet, hogy erre már céloztunk, tessék minket békén hagyni, szabályos Lánczi úr pályázata, ott van a végén az illetékbélyeg.
A Corvinus úgy él túl, ahogy mindenki. Egyelőre nem költözik Alcsútdobozra Nárcisz mellé, de azért belesimul oda, ahová bele kell simulni, mert, lásd mint fent, valahogy élni kell. A centrális erőtér marad, és nem mindenkinek van élete a centrális erőtéren kívül. Lánczi 2003-ban írta meg a Konzervatív Kiáltványt, és ez jó befektetésnek bizonyult. Magyarországon ilyen befektetésekre épül, jó időben jó helyen megírt hűségnyilatkozatokra, és egy generáció rakja fel most az életét a lánczikra, nemcsak a Budapest Corvinus Egyetem.
Én nem tenném.