A szakma képviselőinek felháborodása, valamint a tájékoztatás szabadságának védelmében a kormány a jövőben határozottabban kíván fellépni — mintegy az össznépi nyomásnak engedve — az utóbbi időszakban elharapózó MÉM-gyártással szemben.
A MÉM-ek térnyerése fokozottan veszélyes a társadalomra, amint erre a Németh Szilárd rezsibiztos elleni atrocitás rámutatott. A helyzet súlyosságát felismerve, az ügyészség — félretéve a megtévesztő NVI videó ügyét, a HÍRTV hangsáv-manipulációjának gyanúját, valamint az összes, Meggyes Tamás elleni eljárást — úgy tűnik, most példás gyorsasággal lép fel a jelenség ellen.
Úgy tudjuk, hogy a MÉM-ügyekben illetékes, papcsákosításra később kijelölendő képviselő a házszabály rendelkezéseinek megfelelően, péntek éjjel 23.58-kor terjeszti be az ún.
Fényképeknek és képmásoknak a számológépes világhálón való készítéséről illetve terjesztéséről
szóló törvény tervezetét, amit még aznap el is fogadnak.
Az előterjesztő
Amint az szakmai körökben ismertté vált, a közelmúltban újabb sajnálatos eset tévesztette meg a közvéleményt, és ezért többen azt hitték, hogy Áder János térdelve írta alá a paksi beruházásról szóló törvényt.
A megtévesztő kép: Áder nem is így írt alá!
Egy korábbi Vincentblog-kép:
Vigyázat! Nehogy bedőljenek! A képen látható miniszterelnök nem is ilyen pici!!!
Élénk szakmai vita
Amint arra egy szakmai blog rámutatott, a Szarvas által közölt kép nyilvánvalóan nem eredeti; egyértelmű, hogy beleavatkoztak. A közösségi médiában még az is felmerült, hogy — idézzük — “Ha a háborús tudósító nem rajzolhat extra füstöt a robbanás mellé, akkor a politikai újságíró sem csinálhat ilyet.”
Mindez tovább súlyosbítja az olvasó tájékozatlanságát azzal, hogy amikor egyes politikai blogok megosztják a fenti képet, még a Szarvas/Index oldalt sem jelölik meg forrásként, sőt! egyesek odáig elmennek, hogy a vízjelet is levágják a képről, nehogy kiderüljön, hol találták.
Szerzőjogilag egyértelmű, hogy az eredeti kép készítőjét fel kell tüntetni, továbbá, hogy a kép felhasználásáról az MTI szerződése külön rendelkezik.
Forrásaink szerint a balliberális MÉM-gyártás már annyira rombolja a sajtó hitelét és a képek megbízhatóságának általános megítélését, hogy a Fideszben joggal merült fel a kérdés: a választópolgárok helyükön tudják-e kezelni az ilyen képeket?
A másik, a törvény kezdeményezőjét inspiráló szempont a sajtó hitelességének védelme — nehogy az állampolgárok olyankor is PhotoShopot kiáltsanak, amikor valódi leleplező képek jelennek meg ugyanannak a lapnak a fejléce alatt.
Három csapás
A Vincentblog tudomására jutott, hogy kommentbűnözés elleni szabadságharc keretében az új rendszert — előre meghatározott ütemterv szerint — három lépcsőben vezetik be:
Első lépcsőben 37%-os különadót vetnek ki a MÉM-ek készítésére és megosztására
Második lépcsőben — átmeneti jelleggel — betiltják a MÉM-gyártást
Harmadik lépcsőben MÉM-eket csak állami koncesszióban lehet majd gyártani.
Információink szerint a kormánypárt frakciójában jelenleg még vitáznak arról, hogy a karikatúrakészítést és a ceruzarajzot is bevonják-e a törvény hatálya alá.
A neve elhallgatását kérő Hoppál Péter szerint Papp Dániel az esélyes a Nemzeti MÉMGYÁR Nonprofit Zrt. élére, bár felmerült az is, hogy esetleg egy tapasztalt retusálásügyi szakértőt kérjenek fel erre a tisztségre.