- A szoft technológiai szaktanácsadó képes a korábban megszerzett “hard” tudását konvertálni az új helyzetek többnyire csak lazán strukturált, “szoft” problémáira.
- Ismeri az ehhez szükséges fogalmi kereteket (káoszelmélet, skálafüggetlenség, többszörös lojalitás, validálás, narratívák stb.), és ezeket a legváltozatosabb körülmények között tudja alkalmazni. (Mérő László egyetemi tanár ELTE-s posztgraduális kurzusának leírásából)
Baracskai Zoltán és Mérő László professzorok vezetésével indul posztgraduális képzés az ELTE-n. Baracskai Zoltán scholar.google oldalát sikerült megtalálnom, teljesen nyilvánvaló, hogy ő nem egy professzor, ez pedig nem egy tudományos munkásság.
Mérő László egy nagyon okos ember, aki szerintem olyasmiről ír könyveket, amihez nem ért. Mindazonáltal, a könyveit megveszik, szeretik, és ezek egyáltalán nem áltudományos hülyeségek. Az, hogy egy egyetem meghirdet ilyen kurzusokat, főleg, ha a kurzusokra sokan jelentkeznek, nem elfogadhatatlan dolog.
Azt azonban senki sem kérheti tőlem, hogy amikor valaki az ELTE-n a káoszelméletet és a skálafüggetlenséget felsorolja egy kurzustematikában, mint a szoft technológiai tanácsadóság szükséges fogalmi keretét, akkor én arról ne írjak tíz sornyi posztot. Az a Vincent szükséges fogalmi kereteinek tagadása lenne.