BIZOTTSÁGI JELENTÉS
Jack the Ripper ügyében
A Scotland Yard tényfeltáró bizottsága az ún. Jack the Ripper ügyben az alábbi megállapításokat teszi.
Az 1888-as őszi események szabályozása a brit büntetőjogban.
VII. Dedalon angol király 774-es törvénye szerint nem követ el bűnt az, aki megöli egy sóhamisító asszonyát. Ezzel szemben II. avagy Liliomtipró Galahad törvénykönyvében az áll, hogy minden szabad angolnak joga van menyétet űzni a királyi erdőben. IX. Vilmos rendelete szerint azon boszorkányok, akik békaepével gyógyítják a görvélykórt, eretnekek, és ezért máglyán (80 százalék bükk, 20 százalék cser) elégettessenek, de előtte egy kis ungabunga. Az 1778. évi hetedik törvény alján, kiegészítésképpen kimondatik: Sir Robert Wilmoore-nak hozzák már ki a két korsó gyömbérsört a felsőházi konkornátusba. Bizottságunk nem tekinti feladatának az ungabunga, illetve konkornátus szavak jelentésének vizsgálatát.
Az ún. hasfelmetszési ügy.
Mint az ismeretes, 1888. augusztus harmincegyedikén átvágott torokkal találták meg Mary Ann Nicholst a Whitechapel kerületbéli Buck Row-ban. A Tényfeltáró Bizottság nem talált bizonyítékokat arra, hogy sóhamisító felesége volt-e Mary Ann Nichols, legalábbis élete egy részében.
1888. szeptember nyolcadikán a Hanbury Street-en találták meg Annie Chapman holttestét, akinek méhét eltávolították. A Tényfeltáró Bizottság bár furcsának találná, ha Annie Chapman méh nélkül született volna meg, de ezt a lehetőséget nem zárhatta ki. A bizottság nem tudta teljes mértékben kizárni azt sem, hogy Annie Chapman háztartási baleset áldozata lett.
1888. szeptember harmincadikán fedezték fel Elizabeth Stride, illetve Catherine Eddowes holttestét. Bár a jelek nem utalnak erre feltétlenül, de a Tényfeltáró Bizottság elképzelhetőnek tartja, hogy Ms. Stride törvényes menyétűzés áldozata lett. Ms. Eddowes bal veséjét eltávolították, ami felveti annak a lehetőségét, hogy békaepével űzte a görvélykórt. A Tényfeltáró Bizottság nem kívánja ezt mélyebben indokolni.
1888. november kilencedikén pénteken találtak rá Mary Kellyre. Ms. Kelly esetében a bizottság aggasztónak találta, hogy gyakorlatilag az összes belső szervét kivágták. Mindazonáltal nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani, hogy Ms. Kelly elhunyt. A halotti anyakönyvi kivonatán a halottkém nem töltötte ki a harmadik sort, enélkül a halálozás törvényi megállapítása sajnálatos módon nem lehetséges.
A Tényfeltáró Bizottság megállapítása.
A vonatkozó jogszabályok alapján kimondható, hogy Jack the Ripper eljárási hibákat követett el, amelyek valóban befolyásolták öt nőnemű londoni lakos egészségi állapotát. Megállapítjuk azonban, hogy a rendőrség nem tárta fel időben ezeket a hiányosságokat, és emiatt Jack the Ripper azt hihette, hogy viselkedése megfelel az elvárásoknak.