Három órán keresztül ástak a temetőben. A ciprusfa koporsót egy rozsdás fémdobozban találták meg. A test a koporsóban Dr. Carl Austin Weissé volt, egy fiatal orvosé. Lényegében nem maradt belőle semmi, csak a csontváz és bőrfoszlányok. Továbbá körülbelül húsz ólomlövedék.
Weiss doktor 1935. szeptember nyolcadikán este kilenc óra harminckor halt meg. Egy oszlop mögött állt, amikor a Szenátor kilépett az ülésteremből. A Szenátor egy ellensége életét akarta éppen tönkretenni, Benjamin Henry Pavy bíróét, akit a választókerületek átszabásával távolított el a hivatalából. A bíró lányát és fiát tanári állásukból már korábban elbocsáttatta. Nem ismert kíméletet. Korábban azzal zsarolta a bírót, hogy nyilvánosságra hozza, hogy az apósának egy fekete nővel volt viszonya.
A doktor, Pavy bíró veje, csak egyszer lőhetett, a hasán találta el a Szenátort, a testőrök azonnal szitává lőtték a merénylőt. Az áldozat még két napig élt, és minden bizonnyal belső vérzés következtében hunyt el.
Huey Long szenátor volt Louisiana állam valódi ura. 1932-ig volt az állam kormányzója. Miután megválasztották szenátornak, gyerekkori barátját Alvin King-et nevezte ki utódjának. A megdöbbent Cyr kormányzó-helyettes hiába próbálta letenni a kormányzói esküt, a kormányzói hivatalt előbb a louisianai Nemzeti Gárda, majd rendőri erők vették körül. Lousianában hagyománya volt a politikai konfliktusok erőszakos rendezésének. King kormányzó egy évvel élte túl Huey Long-ot, akinek utasításait mindig híven követte.
Long szegény farmercsaládból származott, de tehetségével már egészen fiatal korában kitűnt kortársai közül. A jogi egyetemet is elvégezte és 1922-ben már az amerikai Legfelső Bíróság előtt képviselhette Louisianát egy perben. Még harmincéves sem volt. A korábbi amerikai elnök, akkori főbíró Taft már akkor felfigyelt kivételes adottságaira. Sikerén felbuzdulva Long elindult a kormányzói posztért. Bár veszített, mindenki látta, hogy mire képes, az álmos déli kampányból háborút csinált, hangzavarral, személyes támadásokkal, az egyszerű emberek megszólításával. Négy év múlva könnyedén megnyerte a választást, a második fordulóra ellenfelei visszaléptek. Legendás debattőr volt, félelmetes, fotografikus memóriával.
Long újjászervezte Louisianát. Páratlan útépítési programmal állíttatott munkába ezreket. Bár sohasem lépett fel nyíltan a Ku Klux Klannal szemben, és ha kellett kihasználta az akkori átlagos fehér szavazó rasszista érzeményeit, iskolákat adott az afro-amerikai közösségnek, és harcot indított a fekete analfabetizmus ellen.
Long populista volt, aki sohasem szégyellte barátait és családtagjait állami pozícióba emelni. Nem akarta a legtöbbet nyerni, de azért rendesen megszedte magát, vagyonos és példátlanul tekintélyes ember lett. Volt akik fasisztának, volt akik szocialistának nevezték, Roosevelt elnök pedig a legveszélyesebb amerikainak. Long törvénnyel akarta maximalizálni az amerikaiak által birtokolható vagyont, Share Our Wealth programjában. Harcolt az oligarchák ellen, de bizonyíthatóan pénzt fogadott el tőlük.
Milliók keresték és találták meg benne a megváltót. A korszak másik nagy populistájának az antiszemita Coughlin atyának támogatásával próbálta bevenni Washingtont az 1936-os választáson. Long amerikai szenzáció volt, a turisták négy dolgot akartak megnézni Washingtonban, a Fehér Házat, az Emlékművet, a Kapitóliumot és Huey Long-ot.
A Szenátor eggyé vált a szavazóival, pontosan tudta, hogy mit várnak el tőle, és egész személyiségét átalakította, hogy megfeleljen a célnak. A célnak, amit majdnem elért. Nem tudni mi történik Amerikával ha Long elnök lesz. Ezt hagyjuk az alternatív történelem hobbystáira, akik vagy így vagy úgy képzelték el Long-ot mint az Amerikai Egyesült Államok 34-ik elnökét. Long vitathatatlanul Louisiana állam legkiemelkedőbb politikusa volt, a Kingfish, ahogy kortársai nevezték. Populista demagóg, és Louisiana atyja egy személyben. Egy nem egészen tisztakezű politikus, aki valóban harcolt a korrupció ellen, a jogok védelmezője, aki néha eltiporta ellenfeleit, és akinek szobra ma is ott áll Baton Rouge-ban az általa emelt harmincnégy emeletes louisianai kapitólium épülete előtt, amelyben az a bizonyos Carl Weiss doktor, akinek csontjait 1991. október huszonegyedikén kihantolták, megölte.