Eljött az igazság pillanata és letaglózta a Fideszt. A Fidesz-vezetők csütörtöki és pénteki ámokfutása megtette a hatását. Bár ez korábban elképzelhetetlennek tűnt, a Fidesz kommunikációs Wunderwafféja megrogyasztotta a forintot, az eurót és a New York-i tőzsdét.
Amihez Gyurcsányéknek hosszú évek kemény munkája kellett, az a Fidesznek egy röpke hét alatt, pusztán a nyilatkozataikkal sikerült: szánalmas majmot csináltak magukból a nemzetközi közvélemény előtt.
Hogy egy értékpapír-elemzőnek, sőt a londoni pénzvilágnak kelljen elvégeznie a kommunikációs damage controlt, mert a kormány szóvivője hülye hozzá, az roppant sajátos. Londonban és New Yorkban jobban aggódtak a magyar állam hitelességéért, mint Budapesten. A választások után a külföldi elemzők azzal biztatták magukat, hogy a Fidesz gazdaságpolitikai retorikája puszta választási fogás volt, de a kormányalakítás után folytatni fogják a feszes költségvetési politikát. Az idő előrehaladtával egyre vékonyabbak lettek az optimista hangok, és egyre inkább tűnt wishful thinkingnek az alkotmányozó hatalom közgazdasági józanságába vetett hit.
A Fidesz észre sem vette, milyen vékony jégen jár, amikor Kósa rázendített a csárdásra. A nemzetközi pénzpiacok reakciója elementáris volt, amit hamarosan követtek a politikai reakciók is.
Nem akarom a házi jósdánkat fényezni, de megmondtam előre, hogy az uniós kormányok vezetői Orbánék fejének leüvöltésével fogják tölteni a hétvégét.
Odaadnám a bölcsességfogamat, hogy halljam, hogy sájszézta Orbánt Merkel, remélem, egyszer nyilvánosságra hozza a magyar média.
Melynek Fidesz által kézivezérelt részéből az egész sztori - a forint megcsúszásától a nemzetközi sajtóvisszhangig - valahogy teljesen kimaradt. A Heti Válasznak semmi feltűnő nincs Varga azon kijelentésében, hogy a költségvetésben több adat "nagyságrendekkel tér el a valóságtól", Bajnaiék hazudtak, ennek ellenére a 3,8%-os hiánycél tartható, megszorítások nélkül — és még adócsökkentés is lesz.
Hát, biztos van, akinek ez bejön. A Baumax Baumag, az Il Ferro és a Szciennet országában a hiszékenységre üzleti modellt lehet alapozni, majd pont választási győzelmet nem.
A Fidesz elsöprő fölénnyel megnyerte a választást, forradalmat csinált a szavazófülkékben, és most nekiállhat, hogy megvalósítsa azt a kormánypolitikát, amit tíz éve tagad, aminek a tagadásán ekkorára hízott a népszerűsége. Na ez a szopás, nem a negyven év a csavargyárban.