Dr. Keszthelyi Gyula háziorvos a blogján lerántotta a leplet arról, hogy a kormány privatizálni készül a levegőt, és a jövőben a tervek szerint minden lélegzetvételért 240 forintot kell fizetni. A hírt átvette az index.hu, a Magyar Nemzet és a Helyi Théma is.
A kormány rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy nem tervezi a magyar levegő privatizálását, azt a polgárok a továbbiakban is szabadon belélegezhetik. Erre válaszul Szijjártó Péter sajtóközleményt jelentetett meg, melyben kijelentette, hogy a kormány lenézi az embereket, amikor nem feltételezi róluk, hogy el tudnák dönteni, hogy akarnak-e egy levegőt szívni a Gyurcsány-Bajnai kormány tagjaival vagy sem. A Nézőpont Intézet kétezer fős mintán végzett kutatása szerint a válaszadók 41%-a nem hiszi el a kormánynak, hogy nem tervezi a levegő privatizálását, további 21%-a már most tartalékolja a levegőjét arra az időre, amikor fizetni kell érte, 8%-a nem tudta vagy nem akarta megmmondani, hogy vesz-e levegőt a következő egy hónapban vagy sem.
A következő sajtótájékoztatón Székely Tamás egészségügyi miniszter kijelentette, hogy Magyarországon a levegőellátás biztosított, nem indokolt a pánik, egyúttal mindenkit perrel fenyegetett meg, aki rémhíreket terjeszt, vagy a levegőbe beszél. A híradó esti kiadásában bemutatták, hogy Bajnai Gordon a kormánytagok közül elsőként részesült levegővételben. Pesti Imre kétségbe vonta, hogy Bajnai jogszerűen jutott-e hozzá a levegőadagjához, most amikor országos hiány kezd kialakulni a levegőből. Újságírói kérdésre, hogy ő vett-e már levegőt, elmondta, hogy természetesen rendszeres ki- és belélegzéssel biztosítja szervezete oxigénellátását, mint minden normális élőlény.
Másnapi sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter a Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumokra hivatkozva kérdőre vonta a kormányt, hogy igaz-e, hogy a magyar levegőt egy off-shore cégbe apportálva akarják kilopni az országból. Szollár Domokos sajtótájékoztatóján látványosan mély levegővételekkel igyekezett megnyugtatni a közvéleményt. Kisebb derültséget keltett, hogy Szollár a hiperventillációtól megszédült és fejjel beleesett egy papírzsáknyi megsemmisítésre előkészített tikosított záradékba. Ágh Péter, a Fidelitas elnöke a Parlament elé szervezett sajtótájékoztatón látványos tilatkozóakcióba kezdett. Megpróbálta tíz másodpercig visszatartani a lélegzetét, de egy váratlan köhögőroham végzett vele. Ő volt a magyar levegő negyedik hivatalos áldozata.
A Tények körkérdést intézett két magyar háziorvoshoz, köztük dr. Keszthelyi Gyulához, hogy javasolják-e egyáltalán a lélegzést. Általában nem javasolták a mellékhatások és a szavatossági idővel kapcsolatos bizonytalanság miatt, de ha valaki mindenképp lélegezni akar, az megteheti, de csak saját felelősségre.
A rossz kormányzati kommunikáció miatti újabb népszerűség-vesztést látva a szocialista frakció zárt frakcióülésen az egészségügyi miniszter felelősségre vonását követelte. A miniszter körül hamarosan elfogyott a levegő és megfulladt.
A Szabolcs Online beszámolt róla, hogy beindult a levegőturizmus és Ukrajnából egyre többen járnak át a határ magyar oldalálra levegőzni. Az mno.hu Cigánybűnözés rovatában a rokonság újabb disznóságaira derült fény.
A kormány kezéből egyre jobban kicsúszott a dolgok irányítása. A Levegő Munkacsoport szerint a magyar lakosság legalább 60%-ának levegővételére lenne szükség ahhoz, hogy az ország átvészelje a következő öt percet, ezzel szemben a legújabb közvéleménykutatási adatok szerint már csak a lakosság 5%-a tervezi, hogy folytatja a lélegzést. A kormány végső, kétségbeesett intézkedésként minden háztartástba friss osztrák hegyi levegőt juttatott egy off-shore tulajdonú cég által százmilliárd forintért kiépített csővezeték-rendszeren keresztül, de már nem tudták megakadályozni a tömeges levegővisszatartást.
Így haltak ki a magyarok.