"Rendszeresen beszélgettem az előző húsz évben a CEU rektoraival, mindig elmondtam nekik, ügyelni kellene arra, hogy az intézményük ne kis sziget legyen a felsőoktatásban, ahol a liberális oktatók és egykori politikusok dominálnak. Jeleztem, hogy másfajta gondolkodásúakat is be kellene engedni közéjük, nyitni kellene a többi egyetem felé, jobban integrálódni a hazai tudományos közéletbe. Úgy láttam, volt erre némi törekvés, például neves külföldi előadói fórumokon, de lassan haladt a folyamat. A kormánnyal való konfliktushoz szerintem ez a belterjesség, a külföldi diploma kiadása körüli akkreditációs vita, valamint Soros György nyílt politikai szerepvállalása vezetett. Miután a kilencvenes évek közepén tagja voltam a Soros Alapítvány kuratóriumának, személyes tapasztalataim is vannak a civil társadalmat segítő tevékenységéről. A rendszerváltoztatás előtt a Soros-alapítványok jelentős szerepet játszottak a szakkollégiumok támogatásában. Később számos civil csoportot segítettek, a Századvég Alapítványt például abban, hogy roma és határon túli hallgatóknak ösztöndíjat nyújtsanak. Paradigmaváltást jelentett azonban, amikor Soros György a migráció ügyében echte politikai szerepet vállalt fel, ennek hatására pedig Magyarországon és másutt is felvették a kesztyűt vele szemben a politikusok."
...nyilatkozta a rezsimblognak Jóságos Stumpf István egykori kommunista ifjúsági politikus. Igen, pont annyira volt kommunista ifjúsági politikus, mint egy bizonyos Ferenc. Sőt, azt hiszem futólag a Ferenc főnöke is volt az István.
Jóságos Stumpf István nyilván tudja, hogy a CEU egy alapítványi egyetem, pont olyan, mint amilyeneket ő csinál most az összes egyetemből. Semmilyen módon nem függ a CEU Soros Györgytől. A CEU mögött egy olyan board van, mint mondjuk az SZFE mögött, az apró különbség az, hogy a CEU board szakmailag, meg egyébként, értékelhető emberekből áll.
Jóságos Stumpf István kiválóan mutatott rá arra, hogy bizony mocskos fasiszta Orbán kormánya, hiszen politikai okokból lehetetlenítették el az ország legsikeresebb egyetemét.
Jóságos Stumpf István remek humorral meséli el, hogy ő bele akart avatkozni egy egyetem belügyeibe, mely egyetem ugye a legelső volt a megszerzett európai granteket tekintve Kipcsákföldén. Ez nyilván csak egy vicc, hiszen nem egy baromarcú putyinista szarháziról beszélünk, hanem Jóságos Stumpf Istvánról. És bizonyára eszébe jut az ő egyeteme (NKE) által szerzett ERC grantek száma, amelyik egy harmonikus kör alakot mintáz, és ezen is ilyen derűsen mosolyog. Az különösen kedves tréfa tőle, hogy integrációra szólította fel a CEU-t, miközben az NKE-ről jártak a CEU könyvtárába. Pajkos egy fickó ez a Jóságos Stumpf István.
Jóságos Stumpf István hatvanhárom éves. Volt már a Hazafias Népfront alelnöke, alkotmánybíró, gondolom vizibiciklista is, és életében talán csak egyetlen dolgot nem próbált még... Leülni egy asztal mellé és egy papírkára olyasmit írni, ami szignifikánsan különbözik a semmitől intellektuális értelemben. Ő valahogy ezt nem érzi a kutatóprofesszorság követelmény rendszerébe tartozónak. Ő azt gondolja, hogy a liberális oktatók jelentik a problémát és nem a középszerűséget alulról mérföldekről szemlélő tetszőleges ideológiájú oktatók, mint például az a kedvesaranyos ember, aki reggel visszanéz reá a borotválkozótükörből.