1. Tétel: A Mandinerre írt cikket egy ifjú szerző arról, hogy az EU az amerikai elit érdekeit tükrözi. Halálosan komolyan írja, hogy a Frédi és Bénit jegyző Hanna és Barbera, elsülyesztette a János Vitézt, hogy az ne gazdagíthassa a világ kultúráját és "más népek értékeivel együtt porosodjon" (jézusmária). Szó szerint azt bírja leírni, hogy "a két éve megjelent Soros-terv is az eredetileg Bush által megfogalmazott liberális-internacionalista rendszerre épít".
2. Tétel: Ez viszont egy brit beadandó dolgozat. (UPDATE: A szerző azonnal levette a dolgozatot, itt a cached version). A diák igen pozitív hangnemben ír George Bush New World Order-jéről és még meg is jegyzi, hogy kihívást jelent a New World Order számára a "right wing populists" európai előretörése. Nincs Soros-terv, nincs János Vitéz eltüntetése, uncsi kis brit cukiság, pont az, amit elvárnak egy ilyen egyetemi dolgozattól.
Igenám.......
1. dolgozat: A második világháború vége hatalmi vákuumot idézett elő Európában.
2. dolgozat: Defeating the Nazi forces created a vacuum of power in Europe.
1. dolgozat: George Kennan, amerikai diplomata Hosszú telegramja, mely ezután az amerikai külpolitika alapköveként szolgált fél évszázadon át.
2. dolgozat: George Kennan's 1941 Long Telegram is considered the most significant work that constituted foundations of the United States Cold War strategy.
1. dolgozat: Bár önmagát nem a „víziók emberének”vallotta Bush.
2. dolgozat: Although not fond of the "vision thing, Bush....
A megfelelés kényszere, avagy ilyen magyarnak lenni.
(igen, tudom, de így viccesebb)