Orbán egyik verőembere, a szomorúan tehetségtelen ámde nagy hatalmú Lánczi András fia, Lánczi Tamás (csak azért nem nevezem gátlástalan fasiszta pöcsnek, mert nincs semmi sportértéke) nekiment Enyedi Ildikónak, mert az a Haza atyjának rezsimjét nem a megfelelő hangnemben szólította meg.
A brit filmalap (BFI) támogatta Ken Loach " I, Daniel Blake " című filmjét. Ken Loach egy saját külön bejáratú pártot is gründolt, ami még a Labour baloldalának is a baloldalán helyezkedik el, jó viszonyt ápol a Momentummal , amely Angliában nem jól szituált fiatal értelmiségieket, hanem nagyon kemény ballereket jelent, akik nagyjából Trockij Leó bátyánk lendületével építik a proletármozgalmat. Ken Loachnak nem kellett külön beszólnia a brit konzervatív kormánynak, ugyanis az "I,Daniel Blake" műfaji meghatározása eleve a "KIBASZOTT NAGY BESZÓLÁS A BRIT KONZERVATÍV KORMÁNYNAK".
A Parlamentben is beszéltek a filmről, óriási botrány lett belőle. Nem abból, hogy Ken Loach mondott valamit a tory-kra, mert ha éppen nem forgat filmet, akkor folyamatosan vagy a torykra, vagy Izraelre, vagy a világimperializmusra mond valami kedvezőtlen jellegűt, kifejezetten jól járnak vele, ha éppen filmet csinál, addig is csukva van a szája. Abból lett botrány, hogy Ken Loach nem arról készített filmet, hogy két ember szerelmes szarvasnak álmodja egymást, amibe még egy Schmidtmari sem tudna belekötni ideológiailag, hanem arról, hogy szerinte itt a halálba kergetik a munkásosztályt.
És a Brit Filmalap, amit nem Theresa May valamelyik cukrosbácsi spanja működtet (egyáltalán nincs Theresa May-nek cukrosbácsi spanja, Theresa May-nek ugyanis nem egy kommunista vadbarom volt az apukája, aki óránként verte végig szíjjal a családját, amit most mi kapunk vissza kamatostul, hanem egy anglikán lelkész), simán adott neki pénzt, pedig ha valaki nem árul zsákbamacskát, akkor az Ken Loach.
Miért nem okoskodott brit közpénzen a brit Lánczi Tamás?? Na, kitalálják-e, hogy miért? Először is azért, mert nincs brit Lánczi Tamás, nem költenek közpénzt verőemberekre. A brit konzervatív okostojások, elég ellenszenvesek tudnak lenni, de Eton után Oxfordba mentek, és még a szombat esti, kocsmaszétveréssel kombinált berúgást is intelligensebben abszolválták, mint ez a kecskeizélő ugocsai taplonc. Másfelől, mert ez rohadtul nem lenne brit dolog. Itt ugyanis van nemzettudat, egészséges, kurvára, és abban a fairség, a visszafogottan merev felsőajak, és a langyos, de azért határozott ízvilágú sör játszik szerepet, nem a gusztustalan nyaldoklás.
Ken Loach egy komoly értéke az országnak, akkor is amikor éppen habzó szájjal szidja a rendszert, pedig itt valójában nincs is rendszer. Őfelsége kitünteti a Brit Birodalom Legkiválóbb Rendjelével, ő pedig annak rendje és módja szerint elküld mindenkit a picsába és visszautasítja a kitüntetést.
Ez így működik és mindenki boldog. Azért boldogok, mert sokféle problémája van ennek az országnak, de lánczijaik nincsenek, és erre az adottságra birodalmat lehet alapozni.