1998-ban Eve Ensler egy irodalmi workshop-ot rendezett, amelyen tizenöt nő vett részt közöttük egy bizonyos Donna Hylton. Ensler írta a Vagina-monológokat, ő a világ egyik legismertebb feminista aktivistája. A workshopról egy dokumentumfilm is készült, amelyben a résztvevők szövegeit olyan ismert színésznők olvasták fel, mint Glenn Close, Marisa Tomei és Rosie Perez.
Donna Hylton volt a Nők Menetének egyik szónoka Washingtonban január 21.-én.
Az irodalmi workshopot a Bedford Hills-i női börtönben rendezték, a résztvevők valamennyien elítéltek voltak. Donna Hylton csak tizennégy évvel később szabadult, huszonhét évet töltött börtönben. 1985-ben egy borzalmas bűntett társtetteseként ítélték el. Egy Thomas Vigliarolo nevű meleg férfit raboltak el, akit két hétig kínoztak, többek között megerőszakolták egy vascsővel. Valószínűsíthető, hogy Hylton közvetlenül nem vett részt a kínzásokban, csak az áldozatot őrizte és ő vitte el a váltságdíjról szóló levelet az áldozat egy barátjának.
Hylton büntetése letöltése után lediplomázott, ma nőjogi aktivista, rabok érdekvédelmével foglalkozik.
Nem, nem akarok ítélkezni, nem is vagyok rá képes, ez az egész messze túl van azon, amin én el tudok gondolkozni, sine ira et studio. Nem tudnám azt mondani Hyltonnak, hogy ne beszéljen a Nők Menetén, és nem tudnám megmagyarázni Vigliarolo családtagjainak, hogy Hylton részvétele miért is volt rendjén való. Valakiknek fontos volt, hogy Hylton beszéljen a Nők Menetén, valakik ezzel mondani akartak valamit, valamit beleordítani a fülekbe, az én fülembe is, de én csak annyit értettem meg ebből, hogy a dolgaink tökéletesen reménytelenek.