George Sorosnak véleménye van a migrációs krízisről. Nekem is van valamiféle véleményem róla, ha nem is nagyon határozott, és ez a nem nagyon határozott véleményem jelentősen különbözik George Sorosétól. Ergo, valószínűsíthető, hogy nem tartom önmagában elítélendőnek, hogyha valaki szembehelyezkedik Sorossal ebben a kérdésben, sőt, azt sem gondolom, hogy az elítélendő lenne, ha valaki a Bergson-Popper-Soros-féle Nyílt Társadalom doktrínával helyezkedik szembe, vagy általában az erősen liberális/progresszív világképekkel. Az ideológiáknak tolerálniuk kell, hogy időnként szembehelyezkednek velük.
George Soros "bűne" mindazonáltal nem az, hogy véleményei vannak, hanem az, hogy egykoron megalapította a Közép-Európai Egyetemet, ami a milliárd dollárhoz közeli kamatozó magánvagyonával, zsarolhatatlan, kikezdhetetlen, tönkretehetetlen zárványt jelent a "centrális erőtéren" belül.
A CEU független a magyar jobboldali hatalmi gépezettől, az orbáni apparátustól, puszta létével töri meg a magyar jobboldali értelmiség alaptörvénybe foglalt hegemóniáját.
A jobboldali értelmiségi véleményformálók tipikusan a tudományos élet harmadosztályából abortált figurák, a nógrádik és bogárlászlók folytatásai más eszközökkel. A rendszer milliárdokkal támogatta őket, magyarországi riválisaikat részben adminisztratív, részben financiális eszközökkel tönkretették, de tekintélyt csak kilencvenháromezer négyzetkilométeren tudtak vásárolni számukra.
Mindent megkaptak, amit egy rezsimtől megkaphattak. Egyes képviselőik az ország legféltettebb titkaiba is betekinthetnek, államot képeznek az államban, még a szolgáiknak is meglehetősen komoly jólétet biztosíthatnak, nemcsak maguknak.
Egy dolgot nem kaptak, nem kaphattak meg, és ezt részben George Sorosnak köszönhetik. Nem pusztíthattak el mindent, ami a tehetségtelenségükre, jelentéktelenségükre és provinciális voltukra emlékezteti őket. Ezt sohasem lesznek képesek megbocsátani.