A tények: Tarlós nyert úgy, hogy 77 ezer szavazattal kapott többet Bokrosnál, és 31 ezerrel kapott kevesebbet most, mint 2010-ben (291 ezer, illetve 214 ezer). A két főpolgármesteri választáson tkp. ugyanannyian vettek részt. Ha az MSZP és a PM nem úgy áll a közös jelöltséghez, mint ahogy, akkor ez a 77 ezer szavazat könnyen meglehetett volna. Még ha nincs is „ha”.
2010-ben Tarlós fő kivívója, Horváth Csaba 30% alatt maradva 178 ezer szavazatot szerzett, most Bokros 36%-ot ért el és majd 36 ezerrel több szavazatot kapott, mint Horváth Csaba.
Mindez történt egy két héttel korábbi váratlan megegyezés után, a fővárosra vonatkozóan különösen torzzá módosított választási feltételek között, az MSZP és a PM nem beleállásával, és teljesen aránytalan sajtómegjelenési körülmények között.
A második hely nem első hely, nyilván, de úgy gondolom, hogy ez jó alap rádöbbenni a nem a jelenlegi betokosodási folyamatában még egy nagyot ezzel a választással előre lépő rendszer fenntartásában érdekelteken (pl. MSZP, PM, LMP, MLP) kívüli ellenzéki politikai erőknek, hogy bár most még nehezebb lesz, de van értelme és közös célja egy alternatív jövőképen való együttműködésnek.
Az állítások (JT-é, a Bakker... posztból) – melyekkel nagyon nem értettem és értek egyet:
Bokros testidegen Magyarországon. pont annyira testidegen, mint amennyire a magyar nép testidegen a szabadversenyes kapitalizmusban
Bokros egy vicc. Aki ezt a viccet kitalálta, na az bukik meg
Bokrosnak semmiféle esélye sincs, semmiféle jövőre nézvést.
bokros nemhogy nem populista, de konkrétan szarik a választóira.
Bokros teljesen testidegen Magyarországon,
Én úgy gondolom, hogy Bokros Lajosra pontosan ugyanúgy lehet szavazni, mint bárki másra. Semmilyen nehézséget nem okozna nekem Bokrosra szavazni. Falusra dittó. Amit műveltek és folyamatosan művelnek, a felkészületlenségnek, a fegyelmezetlenségnek és a felelőtlenségnek ez a különös elegye, figyelemreméltó.
ha Bokros 35 szazalekot vagy tobbet szerez, akkor az nagy eredmeny lenne. ha 25 szazalek alatt lesz, az durva bukas. en az utobbitol tartok, es attol, hogy magaval rantja a keruleteket.
A hatások:
Mindenki szűrje le magának.
Epilógus: JT, elmondom, hogy a jelenségre hívom fel a figyelmet, hogy számomra ez a helyzet is ugyanaz, mint a Bánó-story pepitában: az első fázis (jogos-jogtalan, alapos-alaptalan) lefikázás, kritizálás az rendben van, szépen részletezve, megfogalmazva, aztán történik valami érdemi esemény, ami (szerintem) új véleményformálásra bőven elegendő, sőt (most pl. "hmm, nem is rossz az a 36%", vagy "ááá, ez a 36% még így is qurva kevés"), de ez a fázis már megint elmarad(t).
Van helyette egy új felütés, új első fázis (poszt), oszt annyi.
Lehet, hogy én várok, vártam túl sokat, de lekeverem magamban.
Ehhez a poszthoz: beszéljünk a tényekről :-).