A cím egy vicc, méghogy igazság pillanata, ehh. Viszont a határidő tényleg közeleg, állítólag március 28-án teszi közzé az a bizonyos titokzatos bizottság a jelentését, azt a jelentést, amelyikből elvileg ki fog derülni, hogy lopta-e a budai zsúrfiú a doktoriját. Kismillióan megírták már előttem, hogy ez egy teljesen lényegtelen aspektus, hogy ehhez a mostani hatalomhoz tökéletesen passzentosan illeszkedik Schmitt, doktor vagy nem doktor, valamint adná az ég, hogy ennél nagyobb bajunk soha ne legyen, szóval a franc se akar keseregni azon, hogy a trágyadombon illatos rózsa helyett kutyabenge sarjadt, de azért lenne egy aspektus, amit időnként nehéz megkerülni.
Arról van szó, hogy néha a nemzeti sikerekben való potyautas sütkérezés vágya iszonyúan sok embert képes teljesen meghülyíteni. Magukat, ki tudja mely okból konzervatívnak gondoló, Piliscsabaszerte világhírű gondolkodók is képesek időnként olyan furcsaságokat is leírni, hogy ők, kérem egy olyan embernek, aki a Hazát dicsőséghez segítette bármit elnéznek. Bociztasson gyakornoklányokat uniós képviselőként, lopjon, csaljon, hazudjon, bármit, mert hát ez kijár a hősnek, aki megszerezte azt a dicsőséget, amiben bármely, egész Piliscsabán méltán világhírű nemzetpolgárunk vígan sütkérezhet.
Na, ez az, amit én egy icipicit azért árnyaltabban látok.
Úgy különösebben nincs bajom azzal, ha egy híres, sikereket elért ember hogy is mondjam csak finoman, szóval ha egy ilyen ember nem hétköznapian viselkedik. Sportoló, művész, bármelyiknek el tudok nézni elég sok mindent. Kokózzon, kurvázzon, balhézzon, vagy éppen ellenkezőleg, gondolja csak bátran azt magáról, hogy ő Jézus Krisztus soron következő reinkarnációja, nem érdekel. Schmitt Pállal se lenne bajom, ha pusztán csak egy lenne a sok-sok egykori dicsőink közül, akik jobb híján a valamikori tényleg elvitathatatlan teljesítményükből próbálnak megélni, évtizedeken keresztül. De Schmitt Pál ennél azért jóval több, ő itt valamiféle ikonjává jegecesedte ki magát annak, hogy egy tehetséges, a maga területén sikert elért emberből, ha az kellően gátlástalan és semmiféle moralitás benne még csak nyomokban sem mutatható ki mit képes kihozni, mivé képest ezt az embert formálni egy hasonlóan gátlástalan, hasonlóan amorális hatalom.
Pláne kettő ilyen hatalom.
A kérdésem: miért éppen pont Schmitt Pál? Az nem ér, hogy azért, mert olimpiát nyert Magyarországnak. Schmitt Pál csapatban érte el az olimpiai aranyakat, én ugyan a sportokhoz abszolút nem értek, de a gugli segítségével kiderítettem, hogy a csapattársai a következő ex-sportolók voltak:
1968: B. Nagy Pál, Fenyvesi Csaba, Kulcsár Győző, Nemere Zoltán
1972: Erdős Sándor, Fenyvesi Csaba, Kulcsár Győző, Osztrics István
Nézzük, hogyan alakult tehát a többiek sora!
1968
B. Nagy Pál
1995-ben a szolnoki járműjavító üzem gépésztechnikusaként nyugdíjazták.
Ezüst Pelikán-díj (2009)
MÁV SE Aranygyűrű (2010)
Fenyvesi Csaba
1994-től egy amerikai alapítvány rákkutató intézetének orvos-igazgatója lett.
MOB Olimpiai aranygyűrű (1995)
Kulcsár Győző
2012 februárjában lemondott a párbajtőr-szakág szövetségi kapitányi poziciójáról, mivel a Magyar Vívó Szövetség nem jelölte őt MOB-tagnak.
Az év magyar vívója (1968, 1971, 1974)
MOB Olimpiai aranygyűrű (1995)
A magyar sport halhatatlanja (2000)
A Nemzet Sportolója (2004)
MOB érdemérem (2004)
Az év magyar edzője, második helyezett (2004)
NOB elnöki különdíj (2005)
Az év magyar edzője, harmadik helyezett (2006, 2007)
Az év magyar vívó edzője (2006)
A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (2010)[2]
Az év magyar szövetségi kapitánya, harmadik helyezett (2010)
Nemere Zoltán
Essenben fogorvosi magánrendelőt nyitott, a vívást különböző német egyesületekben 1980-ig folytatta. 1990 után magyar–német kettős állampolgár lett. Csongrádtól 5 km-re, Felgyő határánál autóbaleset áldozata lett.
Csongrád díszpolgára (2011)
1972
Erdős Sándor
1971-ben az Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen közgazdász, 1976-ban a Testnevelési Főiskolán vívó edzői, később vívó szakedzői oklevelet szerzett. Visszavonulása óta üzletemberként tevékenykedik.
Osztrics István
A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen fogorvosi oklevelet szerzett, szakorvosi vizsgát tett és visszavonulása után a Német Szövetségi Köztársaságban telepedett le, ahol fogorvosként tevékenykedett.
Schmitt Pállal ez nem fog menni. Az egész ember egy nagy hazugság, tudományos fokozattal vagy anélkül, és ha tényleg emigrálna Észak-Koreába azzal némileg megkönnyítené a dolgunkat, pláne, ha ott gyorsan hozzálátna előkészíteni a terepet plusz néhány újabb emigráns számára, lennének még jelöltjeim.
C'mon, Mr. Pál, jöjjön vissza, ne legyen gyerek, az a blogger csak viccelt, senki nem akarja önt az Antarktiszra küldeni!
No, jelentse csak gyorsan, fiam, hogy is állnak maguk a vívástudással a seregben?