Bár nem szorul rá, de – mivel tudjuk, hogy az elkövetkező időszakban a miniszterelnök úr az Unió pénzügyminisztereit fogja győzködni arról, hogy ne fogadják el az Európai Bizottság ajánlását a kohéziós támogatások befagyasztásáról – a magunk eszközeivel igyekszünk segítséget nyújtani, elvégre nem vagyunk mi sem hazaárulók, sem becsület nélküli emberek, igaz minket nem is hívnak Mr. Húsz Százaléknak.
Az Európai Unió pénzügyminiszterei köztudottan ravasz, de alapvetően buta emberek, akik Andor Lászlóval ellentétben kizárólag a saját hazájuk önmagukkal azonosított érdekeit képviselik, ezért könnyedén meg lehet győzni őket arról, hogy ami rossz Orbán Viktornak, az nekik is rossz. Ennélfogva a meggyőzésük során – és itt a hagyományos pénzbeni és természetbeni formákon túl terjedő eszköztárban gondolkodjunk – a biztos hatás érdekében az önsajnálat, az átlátszó fogadkozás és a sértett fenyegetőzés finom keverékét kell alkalmaznunk.
De elég a fecsegésből! Vincent érvelőkártyái Orbán Viktor számára, tessék:
1. Ez a szankció igazságtalan, mert mi kezdeményeztük az EU-ban a bevezetését.
2. Ez a szankció törvénytelen, mint általában minden, amit kezdeményezni szoktunk.
3. Hát az elmúlt nyolc év, az smafu? Ki a hibás? Gyurcsány! Ki a hibás? Gyurcsány! Ezt ma már minden gyerek tudja.
4. Nem is igaz, hogy nem lesz három százalék alatt a hiányunk! Az igazság az, hogy nem volt három százalék alatt a hiányunk, de jövőre az lesz, nekem elhihetik.
5. Nem értem, hogy miért egy olyan állammal szemben alkalmazzák ezt a szankciót, amely nem is tagja az Arab Maghreb Uniónak. Egyelőre.
6. Személy szerint én kergettem ki a szovjeteket Kelet-Európából, és ez a hála?
7. Ötszáz évig mi voltunk Európa pajzsa az oszmán terjeszkedéssel szemben, és ez a hála?
8. Mi vertük ki az első téglát a berlini falból, és titkosítottuk az összeset a magyarban, és ez a hála?
9. Ha most elítél minket az Unió, nem biztos, hogy meg tudjuk akadályozni a sajtónkat, hogy Európa ellen hangolja a közvéleményt. Magamról már nem is beszélve.
10. Kérem, ne kényszerítsenek ránk kívülről megszorításokat. A magyar egy szabadságszerető nép, és nem tűri az idegen diktátumokat, és arra gyakran – a jogos igazságérzet kinyilvánításaként – külföldi vállalatok államosításával reagál.