A Diadalmas Vörös Lobogó című semleges és mérsékelt, na jó talán egészen enyhén baloldali irányultságú hetilap felelős szerkesztője, Joszif Visszarionovics Polpot kérdéssel fordult a magyar és a nemzetközi közvéleményhez az utóbbi napokban elfogadott, a Negyedik Köztársaság Emberi Jogokat Védő Dicsőséges Határozata című szerény hatszázkilenc oldalas törvény okán.
Mint arról Olvasóink értesültek, a demokratikusan megválasztott, Sztrovacsek Robespierre vezette kormányt számos támadás érte az egykori FIDESZ-es képviselők napi kötelező beöntését, illetve a Csányi Sándor néhai OTP-elnök hajléktalan ellátását valamelyest korlátozó dekrétumai miatt. Izland heringügyi minisztere, Syllstrand Syllstrandottir kétségeit fejezte ki a Jakobinus-Anarchista Hétnyolcad Párt törvénykezési gyakorlata miatt. Különösnek nevezte, hogy az Európai Unióból Kizárt Cikiországok Demokratikus Közösségéhez tartozó államban a miniszterelnök a spánieljeit nevezi köztársasági elnököknek, és előírja polgárainak a reggeli spenótot.
Hózentrógerjártó Pál, a miniszterelnöki szóvivők szövetségének első titkára az Esti Szocialista Kikelet című pártsemleges műsorban kifejtette: nincs olyan európai ország, amelynek törvényei ne tartalmaznának utalást a spenótra vagy a herezúzásra. A Magyarországot körülvevő, tizenötméter magas betonfalról pedig elmondta, hogy az ilyesfajta burkolt leminősítéseket mindig fel- és mégfeljebbminősítések követik. Kikérte magának, hogy Sztrovacsek Robespierre-t diktátornak nevezzék újságírók — különösen azok, akik éppen most szabadultak a kistarcsai demokratikus átnevelő központból.
Ebben a némileg feszült politikai helyzetben szólt tehát Polpot szerkesztő a demokratikus közösséghez. Mégis, mi a bajuk az egyes ellenzéki csoportok által visszataszító módon Krokodil-törvénynek nevezett rendelkezéssel? Mutassanak rá az ujjukkal arra a paragrafusra, amely szerintük nem állná ki a jogállamiság demokratikus, szocialista és jakobinus-anarchista próbáját! (Erre az időre akár a bilincset is levehetik.)
Mint az ismeretes, az Emberi Jogokat Védő törvény az állampolgárok totális szabadságát egy új, még eddig ismeretlen totalitás mezejére emeli azzal, hogy olyan szabadságjogokat garantál, mint az abszolút kussolás, az egyhelyben ülés és a Sztrovacsek Robespierre-ről szőtt kellemes gondolatok szabadsága. A miniszterelnök felesége által háromszáz évre kinevezett Jogvédő Hivatal és vezetője, Damoklész Annamária gondoskodik arról, hogy a polgárok napjai az alkotmányosság tiszta kék vizében feredezzenek.
A törvény ötszázkilencedik oldalán található az a pont, amely a Heti Válasz egykori újságíróiról szól. Az első paragrafus leszögezi, hogy a hétnyolcados kormány és különösen Sztrovacsek Robespierre teljes mértékben tiszteletben tartja a Heti Válasz egykori újságíróinak emberi és kisállati jogait. A második, harmadik és ígytovább egészen a tizenhetedikig paragrafus is szó szerint ezt tartalmazza változtatás nélkül.
A tizennyolcadik paragrafus az, amit egyesek egyfajta szankcióként is értelmezhetnek. Abban az esetben, ha a Heti Válasz egy volt újságírója olyan, súlyos borzalmat követ el az Emberiség ellen, amely borzalom kimondására a magyar nyelvben nincs szó, akkor krokodilok elé vetik őket. (Rágalom: nem vetik, hanem óvatosan, demokratikusan és jogállami módon helyezik.) Tekintettel a súlyos borzalmak kimondhatatlanságára, a súlyos borzalmak megtörténtét kis csengővel jelzi Damoklész Annamária. Utána viszik a delikvenseket a Demokratikus Szociáljakobinusanarchista állatkertbe.
A tizenkilencedik paragrafus máris a tulipánok szépségéről szól, a hamvas őszi reggelek illatáról és friss péksüteményekről.
Miért tiltakozik Sierra Leone? Mi a baja a tanganyikai eperügyi miniszternek a törvényeinkkel, a Magyarországon ideiglenesen felfüggesztett Facebook egyes csoportjai ugyan miért emelik fel itten az ő rekedt, sípoló hangjukat? Ezekre a kérdésekre várja a választ a felelős szerkesztő.