Ami ma történt a krikett-világbajnokságon az nagyjából annak felel meg, mintha egy futballcsapat egy perccel a vége előtt két gól hátrányban van, és utána megnyeri a világbajnokságot.
Új-Zéland csapata lényegében megnyerte a krikett-világbajnokságot, a brit sportújságírók már feladták. Anglia még sohasem nyerte meg a világbajnokságot, most közel volt hozzá, de elveszítette. Legalábbis minden épeszű ember szerint ennek kellett volna történnie.
Rövid szabálymagyarázat: A krikett-világbajnokságon mindkét csapatnak ötven ún. overje van. Egy overben hatszor kell dobni egy csapatnak. A dobásból csak ez ellenfél szerezhet pontot, ha egyáltalán. Egy pontot, kettőt, vagy ha a labda kimegy a határvonalon akkor négyet, ha még annál is tovább, akkor hatot.
Először az új-zélandiak jöttek és ötven over alatt szereztek 241 pontot. Aztán jöttek az angolok és az ötvenedik overjükben 15 pont kellett a győzelemhez. Ennek nagyon kicsi az esélye. A harmadik dobásnál az angol ütőjátékos kiüti a labdát a pályáról. Ez egy nagyon ritka, hatpontos ütés, csodaszép, de kevés. Újabb dobás. A brit ütő aránylag jól találja el a labdát, de nem tökéletesen, nem megy ki a labda a határig, ez egy tipikus kétpontos ütés. Ehhez azonban kétszer kell oda-vissza szaladni a pályán, anélkül, hogy visszadobnák a wicketig a labdát. Az új-zélandiak visszadobják. A brit ütő a földön csúszik, hogy beérje a vonalát. Erre a labda csúszás közben eltalálja és onnan teljes sebességgel kivágódik a pályáról. A szabályok szerint ez extra négy pont, ún. overthrow, ami eleve ritka mint a fehér holló, de olyan túldobást, hogy telibe dobták a földön csúszó ütőjátékost, még nagyon kevesen láttak. Mindez az utolsó overben, a világbajnoki döntőn.
Anglia kiharcolta a hosszabbítást, és az extra overben, történetében először, világbajnok lett.
Negyven évvel ezelőtt az utcára vonultak volna az angolok, ma a krikett már nem az, ami volt, ez nem a futball vb. Azért az angolok mégiscsak megnyertek egy már biztosan elveszített világbajnoki döntőt. 1966, Bobby Charlton, Bobby Moore és Gordon Banks után megint csodát csináltak, a Brexit mostmár gyerekjáték.