Selmeczi Gabriellával eddig igazságtalanul keveset foglalkozott blogunk, pedig akárcsak a kormány, mi is a szívünkön viseljük az igazságosság kérdését. Kevesen rendelkeznek azokkal a képességekkel, amelyek a gyors felemelkedéshez szükségesek a Fideszben, és Selmeczi Gabriella ezek közé tartozik. Az ostobaság, a cinizmus és a gátlástalan hazudozás olyan erényei a nyugdíjvédelmi biztos asszonynak, amelyek mind a pártmunkája, mind az állami hivatalának betöltése során kritikus sikertényezőknek bizonyulhatnak.
Kinevezése után az index interjút készített vele, melyből kiderült, hogy Gabriellának fogalma sincs, melyik országban él. Ha megkérdezték volna, tudja-e, melyik bolygón van, gondolkodás nélkül (hogy máshogy) rávágta volna, hogy azt nem neki kell tudnia, hanem a lakóinak. Ebben az interjúban Selmeczi nem kevesebb, mint tizenegy hazugságot jelentett ki a mára ismertté vált törvényjavaslat alapján.
Ezek:
1. A 14 havi járulék a befizetőké marad. (Valójában a költségvetés elkölti.)
2. Az állami rendszer az állampolgárai érdekeit képviseli. (Kivéve azét a hárommillióét, akinek elkobozzák a megtakarítását.)
3. Az elvont 14 havi járulékot kompenzálni fogják. (Nem kompenzálják, hanem elismerik a szolgálati időben. Majd húsz-harminc-negyven év múlva. Az akkori kormány.)
4. Senkit sem érhet kár. (Kivéve az érintetteket, akiket pontosan a számlaegyenlegüknek megfelelő összegű kár ér az átlépéssel.)
5. Azért kellett elkobozni a megtakarításokat, mert veszélyben voltak a befizetések. (A befizetésekre valójában az állami elkobzás jelenti a legnagyobb veszélyt.)
6. Visszaadják az embereknek a döntés jogát, megadják a választás szabadságát. (Gyakorlatilag megzsarolták a pénztártagokat azzal, hogy elveszítik az öregségi nyugdíjjogosultságukat, ha nem adják oda a megtakarításokat.)
7. Selmeczi szerint a ma 45 éveseknek nem érte volna meg belépni. (Valójában harmincöt éves megtakarítási időszak mellett vastagon megéri a belépés. De hát ki mondta, hogy egy nyugdíjvédelmi biztosnak akár csak a saját érdekét is fel kellene tudnia ismerni.)
8. Elképzelhető, hogy kialakítanak egy tőkefedezeti rendszert az államin belül. (Ez elképzelhető, csak nem lehetséges. Elköltött pénzt ugyanis nem lehet tőkefedezeti számlán elhelyezni a ma hatályos Btk. szerint, de ez azért még változhat.)
9. A jogosultság örökölhető lesz (Nem lesz.)
10. Az intézkedések nem azt szolgálják, hogy gyengítsék vagy felszámolják a pénztárakat. (Eldöntött tény, hogy megszüntetik a második pillért.)
11. A kormány az állampolgárok vagyonát védi. (Tényleg? És ki véd meg minket a kormánytól?)
Tegnap a Hírtévének Selmeczi a következőt nyilatkozta:
A kabinet "eltökélt szándéka volt", hogy a reálhozamot adó- és járulékfizetési kötelezettség nélkül lehessen felvenni, egy összegben. "A jogászok azonban felhívták a figyelmet arra, hogy ez nem lehetséges, illetve igazságtalan lenne, ezért a többi tőkejövedelemhez hasonlóan fog adózni, vagyis a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó alá fog esni.
Ej, ezek a fránya jogászok, teljesen használhatatlanok. Rogán Antalt kellett volna megkérdezni, neki mindig van ötlete, hogy kell elintézni okosba', hogy a haverok (CIG, CBA, Szász Károly, DVSC) adókedvezményt kapjanak. Na nem baj, ez a kis veszteség már igazán nem számít a teljes tőke elvesztése mellett, nem igaz, fiúk? A fő, hogy igazságos legyen, mert az igazságtalanságot nagyon nem bírjuk.
Ma pedig a Nemzet Hülyéje adott interjút a Népszabadságnak. (A nevét nem írom le, mert megvádol a Heti Válasz, hogy szisztematikusan meg akarjuk karaktergyilkolni Matolcsy Györgyöt. Azt sem tudom, mi az a karakter.) Ebből már idéztem azt a gyöngyszemet, amiből kiderül, hogy az államosítás az nem államosítás, Pelikán elvtárs, így most jöjjön valami más:
- A szakembereink kiszámítják, hogy a kötelező magánnyugdíjpénztári rendszerben töltött évek során milyen reálhozamot értek el a visszalépők. Ha pozitívat - esetenként akár több 100 ezer forintról is szó lehet - akkor felkínálják a választás lehetőségét: azt fel lehet venni készpénzben, ám ekkor 16 százalék szja-t kell fizetni, vagy át lehet utalni valamelyik önkéntes nyugdíjpénztárba, ami viszont adómentesen megtehető. Akinek viszont nem érte el a hozama az inflációt, azoknál az állam kiegészíti a hiányzó összeget. Többségében ilyen pénztártagok vannak.
- Ez mennyibe kerül a költségvetésnek?
- Ez nem készpénzt jelent, hanem jóváírást.
Megtudtuk tehát, hogy a jóváírás nem kerül a költségvetésnek semmibe. Nagyszerű, akkor írják jóvá a magánnyugdíjpénztári számlaegyenlegemet az adófolyószámlámon. A visszaigénylést magam is meg tudom oldani.
Azt viszont még Matolcsy sem tudja – majd most tőlünk megtudja, szokás szerint – hogy az állam által kiegészítendő hozamveszteség az SZJA-törvény szerint akkor is egyéb jövedelemnek minősül, ha nem pénzben teljesítik. Tehát erre is vonatkozik a 16%-os adó. Vagyis akinek az állam kiegészíti a hozamveszteséget, az nem kap pénzt, viszont adót kell fizetni utána.
Csak egy nagyobb szívás van annál, ha ellenáll az ember a kormány erőszakoskodásának.
Ha enged neki.