Megnéztem a CEU közgazdaság-tudományi tanszéke öt fiatal magyar oktatójának publikációs listáját. Előre is elnézést kérek azért, hogy néhány kiváló cikküket kihagytam, mindegyiktől öt cikket próbáltam megkeresni a világ húsz legjobb tudományos folyóiratából. aztán vagy elszúrtam, vagy nem. Zárójelben a lap helyezése.
Kondor Péter: Econometrica (4), Review of Financial Studies (11), Review of Economic Studies (9), American Economic Review (3), Journal of Finance (7)
Koren Miklós: Quarterly Journal of Economics (1), American Economic Review (3), American Economic Review (3), American Economic Review (3), American Economic Review (3) (nem őrültem meg, ez egyszerűen csak négy cikk)
Kőszegi Botond: Quarterly Journal of Economics (1), Quarterly Journal of Economics (1), Quarterly Journal of Economics (1), Quarterly Journal of Economics (1), American Economic Review (3)
Szeidl Ádám: Quarterly Journal of Economics (1), Quarterly Journal of Economics (1), Quarterly Journal of Economics (1), American Economic Review (3), American Economic Review (3)
Zawadowski Ádám: Review of Financial Studies (11), Review of Financial Studies (11), Review of Financial Studies (11)
..............
Elkezdtem nézni a Corvinus professzorainak publikációs jegyzékét, Top 100 folyóiratot keresvén. Ahogy szokták mondani, hosszú még az este, de egyelőre egyetlen egy ilyen cikket sem találtam, szerintem Top 200-at sem. Ha valaki talál ilyet, akkor írja be kommentnek. Általában érdekelne, hogy a magyar állami közgazdasági felsőoktatásban van-e öt darab Top 100 publikáció.
Próbálom úgy leírni, hogy Orbán Viktor is értse. A Manchester City futballklub 87 százaléka Sejk Manszúré, a 13 százaléka a Kínai Népköztársaságé (lényegében), ők tudják megvenni a Kompany-t, a Zabaleta-t, az Agüero-t vagy a Jesus Navas-t. Nekik versenyelőnyük van John Nickles-szel a manchesteri The Two Bulls kocsma és két használtautó-kereskedés tulajdonosával szemben, akinek szintén van egy csapata amelyik a brit hatodik ligában játszik. Manszúrnak és a kínaiaknak rengeteg pénzük van, ellentétben Nickles-szel, akinek persze van egy nagyon szép háza Salfordban, meg egy gyönyörű és figyelemreméltóan high maintenance filippino felesége, de a legjobb játékosa először és utoljára tizenhárom évvel ezelőtt játszott egy barátságos meccsen a walesi válogatottban (amivel persze egy Pelébe ojtott Beckenbauer a Lánczihoz vagy Lentner Csabához képest).
Jó az nekünk Viktor, hogy van egy Manchester City-nk. És nem az lenne a jobb ennél (tudsz követni Viktor?) ha nem lenne Manchester City-nk, hanem az, hogyha még egy Unitedünk is lenne mellé. És ki tesz róla, my dear Viktor, hogy ne legyen Unitedünk? Igen, az az elhízott tádzsik párttitkár, aki visszanéz a tükörből, meglehetősen jó iránynak tűnik.