Első aggodalmas kérdés. Jól értjük? A készülő új alkotmány lehetővé teszi majd, hogy visszamenőleges hatállyal alkosson a törvényhozás törvényt?
Második aggodalmas kérdés. Következik-e a nép felhatalmazásából, hogy az Európai Unióból is kilépünk, ha az Unió nehezményezi a kormány terveit? Az elnökség idején?
Harmadik aggodalmas kérdés. Következik-e a nép által adott felhatalmazásból, hogy a kormány nem ismeri el a Strasbourg-i Bíróság jogát arra, hogy a magyar állampolgárok vs magyar állam ügyeiben ítélkezzék?
Negyedik aggodalmas kérdés. Amennyiben a jelenlegi alkotmány elavult, ez azt jelenti, hogy az alkotmányoknak szavatossági idejük van, és az Önök által alkotandó alkotmány is el fog avulni? Mennyi idő után? Rendelkezni fog az új alkotmány a saját elavulása esetén meglépendő lépésekről?
Ötödik aggodalmas kérdés. Jól értjük, hogy a "jogbiztonság" fogalmát az új alkotmány oly módon definiálja majd, hogy a népfelség nevében bármely jogszabály és demokratikus alapintézmény tetszőlegesen megváltoztatható, de csak a kormány által, mert a népszavazás intézménye nem vezethető le a népfelségből?
Hatodik aggodalmas kérdés. A népfelség újraértelmezése tartalmazni fogja-e azt a megszorítást, miszerint a nép akaratát minden esetben a Fidesz vagy Orbán Viktor jogosult képviselni, a 2010-es választási eredményből adódóan, 2014 után is, tekintettel arra, hogy 2010-ben teljesen új korszak nyílt a magyar történelemben?
Hetedik aggodalmas kérdés. Elképzelhető-e ezek után, hogy az új Alkotmány a parlamenti választások fogalmát oly módon értelmezi át, hogy mindig lehet majd 1 pártra szavazni?
üdvözlettel Babarczy Eszter
És az ajánlott "Legyen Ön is demagóg!" RTL-KLUB verzió (azóta használatba is vették):
"Teljes mértékben egyetértünk azzal, hogy a botrányos és igazságtalan végkielégítések kifizetését meg kell akadályozni.
Nem értjük ugyanakkor, miért veszélyezteti a kormány sokszázezer pedagógus, orvos, vas...utas -- évtizedeken át kevés pénzért a közt szolgáló emberek -- megérdemelt végkielégítését. Nem elég, hogy menniük kell, még esélyt sem kapnak arra, hogy néhány havi fizetéssel kipihenjék magukat és újraépítsék az életüket? Hogyan nevezheti magát egy kormány az emberek kormányának, ha egyszerűen eszébe sem jutnak a dolgozó emberek?
Azt sem értjük, miért állítja a kormány, hogy a jó erkölcsbe ütköző végkielégítéseket, amelyeket mi is élesen elítélünk, nem tudjuk másképpen megakadályozni. Szerencsére a magyar jogrend szerint az ilyen szerződések megtámadhatóak, és a kormánynak már régen el kellett volna indítania a megfelelő pereket, mielőtt a felelősök eltűnnek a pénzzel együtt."